You are currently viewing Święta – magiczne ozdoby PROSTO Z NATURY :)
Święta – magiczne ozdoby PROSTO Z NATURY :)
  • Post category:Dekoracje

Jak wprowadzić magiczny, świąteczny nastrój w swoim domu

w zgodzie ze środowiskiem ? 🙂

Zapraszam na kolejny wpis:) Będzie magicznie i mega ekologiczne:)

Odkąd poznałam nowe techniki tworzenie dekoracji świątecznych swój dom ozdabiam tylko naturalnymi wyrobami.

Korzystam z surowców prosto z natury tj. wosk sojowy, naturalne barwniki do barwienia alkanna, spirulina, tkaninę bawełnianą, suszone owoce pomarańczy, cytryny, anyż, goździki, orzechy, szyszki, naturalne olejki eteryczne o zapachu świąt, drewniane zawieszki dekoracyjne do malowania i farby roślinne.

Przedstawię kilka pomysłów na ekologiczne ozdoby świąteczne

  • Zawieszki zapachowe z wosku sojowego barwionego roślinami.

Zawieszki w postaci aniołków, gwiazdek, choinek wykonałam z wosku sojowego barwionego alkanną kolor rożowy, spiruliną kolor ciepły zielony i kurkumą piękny żółty.

 

 

Dodatkowo zostały lekko aromatyzowane naturalnymi olejkami eterycznymi tj. pomarańczowy, cytrynowy, cynamonowy, sosny i uzupełnione suszonymi przyprawami świątecznymi tj. gożdziki, anyżem, skórką pomarańczy. Ozdoby zawiesiłam na lnianym sznureczku, które zagościły jako dekoracja do łazienki, w pokoju dziennym i samochodu.

  • Świąteczne, bawełniane woreczki dekoracyjne na wieszaczku.

Kolejnym elementem dekoracyjnym mogą stanowić dekoracyjne woreczki z tkaniny naturalnej bawełnianej ozdobionej techniką Hapa Zome poprzez wbicie młotkiem barwnika z liści.
Woreczki wypełniłam suszonymi świątecznymi przyprawami tj. anyżem, skórka pomarańczy, cytryny, anyżem i wełną drzewną z olejkami eterycznymi.
Woreczki zawiesiłam w szafie i w widocznym miejscu w kuchni.

  • Drewniane świąteczne zawieszki malowane roślinami.

Drewniane zawieszki w postaci bombek, dzwonków, aniołków, bałwanków pomalowałam farbami z roślin i zawiesiłam na sznureczku z juty i na niciach lnianych. Pięknie ozdobiły naszą rodzinną choinkę i świąteczne prezenty 🙂

  • Świąteczne świeczka z wosku sojowego barwionego roślinami.

Świąteczną świeczkę wykonałam z wosku sojowego barwionego roślinami z dodatkiem olejków eterycznych o zapachu świąt (aromat pomarańczy, cytryny, goździków). Jestem niezwykłym dodatkiem na świątecznym stole.

Czas przedświąteczny był dla mnie dość pracowity i niezwykle wyjątkowy. Jestem szczęśliwa, że mogę się spełniać i rozwijać swoją pasję do naturalnego rękodzieła. Wprowadziłam kolejne nowe techniki, naturalne surowce, które wykorzystam na pewno w kolejnych moich  produktach. Największą nagrodą dla mnie jest wasza obecność i wsparcie. Dziękuję ❤️

❤️  ŻYCZĘ CUDOWNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA’❤️