You are currently viewing Lawendowe inspiracje – lniane woreczki farbowane barwnikami z roślin:)
Lawendowe inspiracje – lniane woreczki farbowane barwnikami z roślin:)
  • Post category:Dekoracje

Suszone kwiaty lawendy można wykorzystać do stworzenia potpourri czyli mieszanki pachnących suszonych kwiatów i ziół, które wsypuje się do dekoracyjnego naczynia i stawia na komodzie w salonie. Można również  umieścić je  w szklanych flakonach, bądź dużych naczyniach, do których można dodać również  inne elementy dekoracyjne, takie jak świece, kamienie czy muszle – całość będzie wyglądała bardzo elegancko i szykownie.

Ja zdecydowałam się, aby suszoną lawendę umieścić w kolorowych lnianych woreczkach, zabarwić roślinami i ozdobić bawełnianą koronką z drewnianym wieszaczkiem.

Do barwienia woreczków użyłam rośliny barwierskie (zakupione w sklepie Dzikie Barwy)  tj

  • marzannę barwierską – odcień czerwieni
  • drzewo kempeszowe z zaprawą żelazną – odcień granatu
  • drzewo kempeszowez zaprawą ałunową – odcień fioletu
  • rezedę z zaprawą ałunową – odcień żółty

Po kąpieli barwierskiej rozłożyłam woreczki do wyschnięcia i uzupełniłam suszonym kwiatem lawendy.

Lniane woreczki doskonale wpiszą się w klimat prowansalskiego wystroju w salonie, sypialni, ale też w łazience lub w kuchni. Świetnie aromatyzują pomieszczenia i odstraszają owady np. mole.

Woreczki lniane sprawdzają się również jako prezent dla wyjątkowej osoby, która ceni sobie niepowtarzalność, oryginalność i kocha naturę.

Wyszłam na przeciw i przygotowałam  ekologiczne pudełeczka, które idealnie pasują do zawartości w postaci lnianych woreczków prosto z natury:) 

Mam nadzieję, że pomysł Wam się spodobał a na deser zapraszam na film w, którym przedstawiam cały proces tworzenia lnianych woreczków , barwionych roślinami. Dziękuję i pozdrawiam:)