You are currently viewing Przepis na pachnący bukiet z tkaniny w kolorach natury
Przepis na pachnący bukiet z tkaniny w kolorach natury
  • Post category:Dekoracje

Przyroda umiejętnie podsuwa mi ciekawe pomysły, które chętnie wykorzystuje w swoich twórczych pracach. 

Jej zasoby i bogactwa są nieograniczone i dlatego mądrze czerpię z niej same wartości. Uważam, iż zdecydowanie za dużo jest wokół sztuczności, która niszczy nasz świat, przyrodę, nasze organizmy. Jesteśmy coraz bardziej świadomi co jemy, w co się ubieramy, to może warto również zastanowić się nad produktami, które stanowią naszą dekorację w domu.

Ręcznie wykonany niepowtarzalny pachnący bukiet z naturalnej tkaniny idealnie zastąpi ozdobę, wykonaną na masową skalę z wiadomego pochodzenia.
Do swoich wyrób wybieram tkaniny przede wszystkim pochodzenia roślinnego tj. len, bawełna tj, które idealnie pasują do wykonania pachnących kwiatów. 

Tutaj chętnie przedstawię mój pomysł..

PRZEPIS NA PACHNĄCY BUKIET Z NATURALNEJ TKANINY

1.Naturalna bawełniana tkanina farbowana barwnikami z roślin tj. 

  • Marzannę barwierską, która jest źródłem wielu odcieni czerwieni. Jest bardzo popularną rośliną barwierską, używana od tysiącleci do farbowania włókien naturalnych, wyrobów kosmetycznych, produkcji farb i pigmentów.
    Jestem zwolenniczką dekoracji naturalny
  • Owoc migdałecznika chebułowca zastosowałam do uzyskania koloru żółtego, nazywany jest „owocem długiego życia”, jest rośliną posiadająca działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwalergiczne, antyoksydacyjne oraz odtruwające.
  • Owoc migdałecznika chebułowca i liście indygowca (czyli  połączenie barwnika żółtego i niebieskiego  otrzymujemy kolor zielony) Królewski błękit indygo uzyskiwany jest z liści indygowca, które po obróbce (fermentacja, napowietrzanie, filtracja, odparowywanie) dają królewski błękit indygo, znany i wykorzystywany w farbiarstwie i malarstwie od tysięcy lat.

Tkaniny farbowane rośłinami usztywniłam krochmalem.

2. Suszone płatki kwiatów tj.

  • chaber, płatki róż, kocanka, lawenda, jaśmin, rumianek) z naturalnym olejkiem,.
 

3. Wiklinowy biały koszyczek

Pachnący bukiet  w wiklinowym koszyczku wykonałam z tkanin farbowanych rośłinami wraz z suszonymi płatkami kwiatów (zgodnie z instrukcją krok po kroku w moim poprzednim  filmie) Serdecznie zapraszam.  

Zapraszam na film poniżej  pt. 

“Przepis na pachnący bukiet z naturalnej tkaniny”

Dziękuję 🙂